Accident marți la amiază, pe DN7, la km 256+300, în afara orașului Tălmaciu.
Așa cum transmite Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, o localnică în vârstă de 49 de ani, circuland către Sibiu, a virat stânga fără să acorde prioritate și a intrat în coliziune cu un autoturism condus regulamentar din sens opus de către un bărbat în vârstă de 29 de ani din București.
În urma impactului destul de violent a rezultat rănirea șoferului nevinovat, dar și a doi pasageri din mașina pe care acesta o conducea.
Deocamdată, în zona cu pricina se circulă îngreunat. Traficul este dirijat de polițiști.



