ACCIDENT GRAV PE PODUL GĂRII. CE S-A ÎNTÂMPLAT ASTĂ-NOAPTE?

 

Puțin după ora 0.00, Podul Gării a fost scena unui accident grav.

Mai exact, un sibian de 62 de ani care circula către centru, fiind băut, nu a păstrat distanța regulamentară, nu a fost atent la ce se întâmplă în fața lui pe drum și a intrat în coliziune cu o atoutilitară staționată și semnalizată regulamentar. Din nefericire, așa cum a transmis purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, șoferul nu a văzut nici că în spatele autoutilitarei , șoferul acesteia lucra la o intervenție la rețeua de apă canal și, ca urmare, l-a accidentat grav. Victima are 60 de ani și este din comuna Cristian.

Polițișii sosiți la fața locului au constatat că șoferul vinovat conducea sub influența alcoolului, testul de rigoare indicând 0,88 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Pentru mai bine de o oră, traficul în zonă a fost blocat.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

NEVOIE DE CULTURĂ?! DA! Sesiune de informare Europa Creativă – Finanțări pentru proiecte culturale

Sunteți artist, lucrați într-o organizație culturală sau vreți să...

Muzeul ASTRA Sibiu, parteneriat cu Palatul Principilor din Alba Iulia în proiectul „Artă și Mister”

Centrul Cultural Palatul Principilor din Alba Iulia împreună cu...

Din aceeași categorie

Categorii populare