O tragedie s-a petrecut joi la amiază în imediata vecinătate a satului Țapu. În vreme ce mai mulți oameni din zonă erau la tăiat de lemne pentru foc, unul dintre copaci s-a prăbușit peste un bărbat și, lesne de înțeles, l-a ucis.
În acest caz a intervenit SMURD Copșa Mică și o ambulanță de la Mediaș, însă echipajele medicale nu au mai avut decât să constate decesul bărbatului, acesta suferind mai multe leziuni la cap, incompatibile cu viața.
Potrivit informațiilor de la IPJ Sibiu, victima avea 49 de ani și tăia ilegal lemne.
