Junii Sibiului- ambasadori culturali ai României la EXPO 2025 OSAKA. Onorant, meritat! Ei, legendarii, ei, purtătorii de frumos și tradiții, griesc lumii prin joc și cânt, despre sufletul neamului românesc, despre creație, dor și bucurie…
„Transmitem cele mai calde mulțumiri întregii echipe a Pavilionului României și domnului Ferdinand NAGY, Comisarul General al Secțiunii Române pentru Expo Osaka 2025.
Mulțumiri echipei tehnice, echipei administrative, tuturor oamenilor minunați, care muncesc departe de casă, pentru a promova imaginea României.
A fost o onoare să mărturisim, într-un glas, Noi suntem români!”, au transmis Junii.

Activitatea CJCPCT CINDRELUL-JUNII SIBIU este posibilă cu finanțarea acordată de Consiliul Judetean Sibiu.
Manager: Silvia Macrea
Mulțumiri CREART, Primăria Municipiului București



