O femeie a fost lovită de o mașină la intersecția Căii Turnișorului cu șoseaua Alba Iulia.
Potrivit purtătorului de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, victima este o femeie de 39 de ani. (n.n. este rănită, dar este conștientă; a fost transportată la spital).
*Șoferul vinovat (60 de ani, sibian) circula dinspre str Distribuției spre șoseaua Alba Iulia.
În zonă, deocamdată, traficul este îngreunat.



