Atenţie la plăci de vânt , în M-ții Făgărașului ! … peste zăpada udă din zilele trecute , care a făcut crustă, s-au depus viscolit aproximativ încă 20cm zăpadă uscată … Şi continuă să ningă viscolit! Este anunţul făcut la amiază de salvamontiştii sibieni. Aşadar, iarna nu a plecat încă din Făgăraşi! .
Sursa foto: Serviciul Salvamont Sibiu
