Vineri noapte, în jurul orei 23.50, un urs a ajuns la… Autogara din Câmpina- pe Valea Prahovei, unde a cercetat locul și chiar a avut vreme să-și tragă sufletul după ceva hoinăreală. Poate, în… așteptarea vreunui autobuz*…
Potrivit IJP Prahova, la fața locului s-a deplasat echipaje de jandarmi, dar și polițiști, polițiști locali și lucrători din cadrul AJVPS Câmpina.
Văzându-se încolțiț, ursul s-a refugiat apoi în curtea unei societăți comerciale din zonă. Acolo, autoritățile au reușit să îl tranchilizeze și apoi l-au dus undeva sus, în Munții Baiului.
Potrivit spuselor jandarmilor care au participat la eveniment, acțiunea s-a încheiat în această dimineață, în jurul orei 3.00.
foto:actualitateaprahoveana.ro


