Pavajele Sibiului răsună acum pe urmele a peste 10.000 de sportivi care, timp de 2 zile, vor fi lăsat deoparte grijile și telefonul „insuportabil” pentru a concura sportiv la evenimente de maraton și pe distanțe scurte accesibile inclusiv copiilor.
Ca și în edițiile anterioare, se vor strânge bani pentru a sprijini diverse asociații și proiecte. Deci, picioarele drepte și mintea dreaptă!
Câteva imagini din această dimineață surprinse d einspiratul obiectiv al bunului nostru prieten Louis Guermond, cu sportivi care au luat startul, convinși că pot face BINE prin gestul lor.
Felicitări organizatorilor, voluntarilor și alergătorilor!



