Write a comment

AAMeci

Chindia Târgoviște – Gaz Metan Mediaș 1-0 (0-0). Meciul s-a desfășurat sâmbătă după-amiază pe stadionul „Ilie Oană” din Ploiești.

În minutul 48, a marcat Daniel Florea, care a reluat cu capul centrarea venită din dreapta, de la Neguț.

De remarcat că, deși Chidia a rămas în inferioritate numerică din minutul 58, când Dumitrașcu a fost eliminat direct pentru un fault dur asupra lui Chamed, scorul... a rămas nechimbat!

Mai mult, Chindia ar fi putut face 2-0 în minutul 54, când un contraatac Daniel Popa – Yameogo l-a lăsat pe ultimul singur cu portarul, dar a șutat pe direcția acestuia.

Ultima jumătate de oră s-a jucat cu precădere în terenul gazdelor, care au rezistat eroic în fața unei presiuni constante, pe alocuri cu accente... dramatice, la poarta lui Aioani.

Chindia este, în acest moment, pe locul 4, cu 11 puncte, în timp ce Gaz Metan se află pe locul... 12, cu doar șapte puncte acumulate în șapte partide.

ECHIPELE:

Chindia: Aioani - C. Dinu (Negrea ’66), Piţian, Fomba, M. Ioniţă - Neguţ, Raţă, Dumitraşcu, Yameogo (Atanase ‘90+3) - D. Popa, Florea (Berisha ’61). Antrenor: Emil Săndoi

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie (Sambu ’88), Baco, Velisar - Matias - R. Romeo (Chamed ’56), Deaconu (Pambou ’56), Valente, P. Costea (Ze Manuel ’24) - D. Cardoso. Antrenor: Jorge Costa

Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.