Write a comment

 PRIMARRRRRRRRR

S-a votat, s-au exprimat opinii, speranțe, sau… dimpotrivă, nemulțumiri.

Oamenii, cei de bună credință, au ieșit la vot, convinși că printr-un gestcivic potcontribui la binele comunității.

Iată, însă, lista edililor care iau acum startul unui mandat pentru următorii 4 ani în localitățile din județul Sibiu (42 de fotolii de primar vor fi ocupate de PNL):


Sibiu – Astrid Cora Fodor (FDGR)

  1. Mediaș - Gheorghe Roman (PNL)
  2. Avrig – Adrian David (PNL)
  3. Agnita  - Alin Șchiau (PNL)
  4. Cisnădie – Gheorghe Huja (PNL)         
  5. Copșa Mică – Daniel Mihalache (PNL)
  6. Dumbrăveni – Emil Dîrloșan (PSD)
  7. Miercurea Sibiului – Ioan Troancă (PNL)
  8. Ocna Sibiului – George Claudiu Predescu (PNL)
  9. Săliște – Horațiu Dumitru Răcuciu (PNL)
  10. Tălmaciu – Ioan Oancea (PNL)
  11. Alma – Marius Alin Călin (PNL)
  12. Alțîna – Ioan Bucșa (PSD)
  13.  Apoldu de Jos – Ioan Florin Barbu
  14. Arpașu de Jos – Constantin Vacariu (PNL)
  15. Ațel – Ovidiu Aldea (PNL)
  16. Axente Sever – Marius Grecu (PNL)
  17. Bazna  - Lucian Gligor Scumpu (PNL)
  18. Biertan – Mircea Mihai Dragomir (PNL)
  19. Bîrghiș – Marius Roman (PNL)
  20. Blăjel – Marius Mărginean (PNL)
  21. Boița – Nicoale Cucoș (PNL)
  22. Brateiu – Elena Marian (PNL)
  23. Brădeni – Liviu Modoi (PNL)
  24. Bruiu – Emil Gherghel (PNL)
  25. Chirpăr - Eugen Feldeoiu (PSD)
  26. Cârța  - Daniel Cândulețu (PNL)
  27. Cârțișoara – Sorin Cârțan (PSD)
  28. Cristian – Ioan Seuchea (PNL)
  29. Dârlos – Ioan Lupu (PNL)
  30. Gura Rîului – Gheorghe Călin (PNL)
  31. Hoghilag – Nicu Lazăr (PSD)
  32. Iacobeni - Maca Ioan (PSD)
  33. Jina – Gheorghe Vasile Beschiu (PNL)
  34. Laslea – Ioan Onea (PSD)
  35. Loamneș – Maria Greavu (PSD)
  36. Ludoș  Ilie Berghezan (PNL, fost PSD)
  37. Marpod – Sebastian Toader Dotcoș (PNL)
  38. Merghindeal – Aurel Țerbea (PSD)
  39. Micăsasa – Timotei Păcurar (USR)
  40. Mihăileni – Ioan Șchiau (PSD)
  41. Moșna – Gabriel Nuțu Dumitru (PNL)
  42. Nocrich – Adrian Mușoaie (PSD)
  43. Orlat – Aurel Gâță (PNL)
  44. Păuca – Nicolae Dancu (PNL)
  45. Poiana Sibiului – Adrian Iovi (PSD)
  46. Poplaca – Vasile Budin (PSD)
  47. Porumbacu de Jos – Georgeta Maria Poşa (PNL)
  48. Racovița – Andreea Voicu (PNL)
  49. Rășinari – Bucur Bogdan (PNL)
  50. Rîu Sadului – Minea Daniel Dumitru (PNL)
  51. Roșia - Ioan David (PMP, fost ALDE)
  52. Sadu – Valentin Ivan (PNL)
  53. Slimnic – Adrian Aron Nan (PNL)
  54. Șeica Mare – Nicolae Șușa (PNL)
  55. Șeica Mică – Emil Marian Urian (PNL)
  56. Șelimbăr – Marius Grecu (PNL)
  57. Șura Mare – Ionuț Maier (PNL)
  58. Șura Mică – Valentin Ristea (PNL)
  59. Tilișca – Vasile Cîmpean (PNL)
  60. Tîrnava – Pleiner Norbert Jacint (PSD)
  61. Turnu Roșu – Stelian Istrate (PMP, fost ALDE)
  62. Valea Viilor - Ilie Pintea (PSD)
  63. Vurpăr  - Liviu Toma (Ecologist)

 

Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Be the first to comment.

Say something here...
Cancel
Log in with ( Sign Up ? )
or post as a guest