O prahoveancă a ajuns duminică dimineață la spital, în urma unui accident produs de mașina în carese afla, între Avrig și Porumbacu de Jos

Accident, duminică dimineață pe DN 1, la km 279+700, între Avrig și Porumbacu de Jos.

Așa cum transmite purtătorul decuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, șoferul unui autoturism condus către Brașov nu a păstrat distanța de siguranță față de un autoturism care a frânat pentru a vira la stânga și, ca urmare, a intrat în coliziune cu acesta. Impactul a fost atât de violent încât autoturismul lovit a fost proiectat în afara părții carosabile, într-o mlaștină. Șoferul care a produs accidentul are 31 de ani și este din Prahova.

Celălalt turism era condus de un avrigean în vârstă de 62 de ani.

Pasagera din autoturismul vinovat, o prahoveancă de 38de ani, a fost transportată la spital.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

Ce caută acolo și… ce aduce președinta CJ Sibiu de la Odorheiu Secuiesc?

„Astăzi sunt la Odorheiu Secuiesc pentru una dintre acele...

Meciurile echipelor naționale de handbal vor putea fi urmărite gratuit la TV. Camera Deputaților a adoptat proiectul AUR

Camera Deputaților a votat marți pentru includerea meciurilor naționalelor...

Din aceeași categorie

Categorii populare