O REUȘITĂ MEDICALĂ CE MERITĂ APRECIATĂ: La începutul acestei luni, un bărbat în vârstă de 52 de ani a fost internat de urgență în cadrul Compartimentului Chirurgie Vasculară și supus uneia din cele mai dificile intervenții din domeniul chirurgiei vasculare.
Cu toate că șansele de supraviețuire în astfel de cazuri sunt limitate, echipa medicală a reușit o intervenție de succes. La o săptămână după operație, pacientul a fost externat, în stare stabilă.
Intervenția a fost realizată de o echipă medicală coordonată de dr. Radu Hulpuș, medic primar chirurgie vasculară, alături de dr. Irina Neaga, dr. Pavel Boldurescu, dr. Laura Podariu și medicul anestezist dr. Ana Stănuleț.
Mulțumim echipei medicale pentru profesionalism, empatie și dedicare. Reamintim tuturor cât de important este să acordăm atenție stării de sănătate și să ne prezentăm la medic la primele simptome — prevenția și intervenția timpurie pot salva vieți.



