Prefectul județului Sibiu, Cristian Roman, a votat în această dimineață, ora 9:30, la Secția de votare nr.61 de la Școala ”I.L. Caragiale” Sibiu.
”Am votat pentru a-mi exercita un drept constituțional, drept pentru care în decembrie 1989 mulți români și-au dat viața. Statul român face un efort financiar considerabil pentru organizarea acestor alegeri, numai în județul Sibiu suma cheltuită fiind de aproximativ 2,5 milioane de lei. O prezență redusă la vot înseamnă că o mare parte din acești bani s-au cheltuit inutil. În acest context, îndemn cetățenii să meargă la vot în număr cât mai mare. Prin participarea la vot arătăm că ne pasă de țara noastră și de viitorul familiilor noastre. Noi suntem cei care trebuie să decidem cine ne va reprezenta în următorii 4 ani, nu să-i lăsăm pe alții să aleagă pentru noi”, a declarat prefectul Cristian Roman, la e;irea din cabina de vot, convins c[ sibienii ];i vor face datoria față de… semenii lor și față de țară.
