Proiect ECO la Liceul “Gheorghe Lazar” din Avrig

Sub genericul “Painea hraneste trupul, florile hranesc sufletul!”, cadrele didactice de la Liceul Teoretic “Gheorghe Lazar” din Avrig au demarat, in urma cu putin timp, Proiectul educational- ecologic, “COOperand, ne ECO – SCOlim!”.

Prin acest demers ce se va derula pe parcursul unui an, pedagogii avrigeni îşi propun să aducă spaţiul “verde” în mediul în care şcolii. Astfel, se face un apel, în vederea colaborării, către instituţiile publice, private, dar şi către comunitatea oraşului Avrig, care pot veni în sprijinul iniţiatorilor donând plante verzi, obiecte decorative pentru spaţiul verde, pământ pentru plantarea florilor sau acordând sprijin financiar pentru bunul mers al proiectului.

Acţiunea durează până în 8 martie 2014. Echipa care coordonează generosul proiect are n coponenţă profesorii Cosmin Cîra, Simona Bodescu şi Alexandra Wermescher

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

TRAGEDIE ÎN JUDEȚUL SIBIU: Un tânăr de 34 de ani a fost ucis de un urs la ieșirea din localitatea Prod

O nouă tragedie provocată de atacul unui animal sălbatic...

COD GALBEN: Vijelii și ploi torențiale în județul Sibiu. Meteorologii anunță fenomene extreme până la miezul nopții

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare...

Din aceeași categorie

Categorii populare