Școala Gimnazială „Regina Maria” are reprezentați de soi bun la Olimpiada MEȘTEȘUGURI ARTISTICE TRADIȚIONALE (faza națională).
Sunt prunci dibaci, cu tradiția și harul aurindue mâinile și gândul… și dorința de a ține vii vechi meșteșuguri.
Priviți-i și bucurați-vă de ce copii faini are SIBIUL, de ce car de talent dă rod în truda lor…
Sunt elevii doamnelor Anca Maria Munteanu și Florinele Stângu-vrednice țiitoare de tradiții, dascăli minunați care an de an au aici, la minunata olimpiadă, copii premianți.
MULT SUCCES!!!
foto: Diana Chirilă


