SB: La volan, beat şi fără permis

Un barbat de 25 de ani a fost prins de politistii sibieni cu alcoolemia de 1,09 mg/l aseara si fara permis. Tanarul s-a ales cu dosar penal.

„În data de 28 august a.c., în jurul orei 04.30, pe DJ 143 A, în afara localităţii Roandola, poliţiştii au identificat în trafic un conducător auto sibian, în vârstă de 25 de ani, care se deplasa la volanul unui autoturism fără a poseda permis de conducere. De asemenea, la testarea cu aparatul etilotest a şoferului, rezultatul a fost de 1,09 mg/l alcool pur în aerul expirat”, spun politistii sibieni.

Pe numele tânărului a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de conducerea unui autovehicul pe drumurile publice fără a poseda permis de conducere eliberat pentru nicio categorie de vehicule, respectiv conducerea autovehiculului având o îmbibaţie alcoolică peste limita legală.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

TRAGEDIE ÎN JUDEȚUL SIBIU: Un tânăr de 34 de ani a fost ucis de un urs la ieșirea din localitatea Prod

O nouă tragedie provocată de atacul unui animal sălbatic...

COD GALBEN: Vijelii și ploi torențiale în județul Sibiu. Meteorologii anunță fenomene extreme până la miezul nopții

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o avertizare...

Din aceeași categorie

Categorii populare