Traficul auto pe DN1, in zona localitatii Saliste, este ingreunat. In urma cu putin timp, trei autoturisme au fost implicate intr-un accident usor.
Potrivit politistilor sibieni, accidentul s-a produs din cauza unui sofer care nu s-a asigurat cand a vrut sa intre pe DN1.
"Un autoturism a intrat pe DN1 fara sa se asigure si a intrat in coliziune cu alte doua autotursime. Trafic este ingreunat in zona",au declarat oficialii Inspectoratului Judetean de Politie Sibiu.
In urma coliziunii, doua persoane au fost ranite.
UPDATE: Traficul rutier a revenit la normal
Circulatia auto se desfasoara acum fara nici o problema pe DN1, in zona localitatii Saliste. La aproximativ o ora de la producerea accidentului traficul a revenit la normal.
