Și-a luat ajutor de șofer „ALCOOLUL” și…a ajuns după gratii!

La data de 14 februarie a.c., polițiștii din cadrul Biroului Rutier Sibiu au emis ordonanță de reținere pentru 24 de ore pe numele unui sibian în vârstă de 42 de ani.

Bărbatul în cauză, la data de 7 decembrie a.c., în jurul orei 22.00, a fost depistat pe strada Ștrandului din municipiul Sibiu, conducând cu o concentrație de 1,58 mg/l alcool pur în aerul expirat
Ca urmare, bărbatul a fost încarcerat în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă din cadrul I.P.J. Sibiu, urmând a fi prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu cu propunere de aplicare a unei măsuri preventive.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

Pietrele și… poveștile lor vin să fascineze Sibiul!

„Nu orice piatră este doar o piatră!" În perioada...

Din aceeași categorie

Categorii populare