Accident vineri dimineață pe DN7, puțin înainte de ora 7.00.
Evenimentul rutier s-a produs între localitățile Tălmaciu și Boița. Așa cum transmite purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, Elena Welter, este vorba despre o coliziune între 2 turisme: unul condus dinspre Vâlcea de către un bărbat în vârstă de 60 de ani din București și celălalt condus dinspre Sibiu de către o femeie în vârstă de 31 de ani din Cluj.
Conducătoarea auto afost transportată la spital.
Se fac cercetări pentru stabilirea cauzei care a dus la producerea accidentului.
Traficul s-a desfășurat alternativ mai bine de jumătate de oră.



