DN 7, km. 250, localitatea Boița: un accident rutier petrecut miercuri dimineață în jurul orei 10, a blocat complet traficul. Circulația a fost deviată pe strazile adiacente.
Potrivit informațiilor de la purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, un șofer de 39 de ani din Argeș, în timp ce conducea spre Vâlcea, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu 2 autoturisme conduse regulamentar către Sibiu, primul fiind lovit în lateral stânga, iar al doilea frontal, acesta proiectat în afara părții carosabile.
Din primele informații, răniți sunt, la o prima evaluare, șoferul mașinii proiectate în afara carosabilului, singur în autoturism, și șoferul și pasagerul din mașina care a provocat accidentul.



