Traficul auto se desfasoara cu dificultate pe Valea Oltului dupa ce pe DN7 au avut loc caderi de zapada.
Potrivit politistilor sibieni, caderile de zapada au avut loc la limita cu judetul Valcea iar cei de la drumuri vor interveni pentru curatarea drumului.
UPDATE: Traficul pe DN7 a fost reluat dupa aproximativ o ora de la caderea zapezii pe asfalt. In prezent, la Valea Oltului se circula normal.
