WOW! ASTA DA VESTE: Stadionul Municipal, înzestrat cu sistem de irigații automat

 

Serviciul Public de Administrare a Domeniului Public și Privat a încheiat în ultimele zile ale anului 2016 contractul pentru amenajarea unui sistem de irigații pentru gazonul Stadionului Municipal.

Potrivit unui comunicat oficial din partea Primăriei Sibiu, contractul a fost semnat în urma unei proceduri de achiziție la care au participat cu ofertă cinci firme. Contractantul selectat este SC Oltenia Garden SRL din Craiova, valoarea contractului încheiat fiind de 106.800 de lei.

Lucrările prevăzute în contract includ montarea un sistem de irigații complet automat, care oferă posibilitatea programării. Demn de precizat, sistemul de irigații este alcătuit din aspersoare care nu vor afecta suprafața terenului de joc, acestea fiind îngropate la 50 cm adâncime. Firma contractată va realiza și branșarea sistemului de irigații la rețeaua de curent și apă a Stadionului Municipal.

Lucrările de amenajare vor începe imediat ce condițiile meteo permit realizarea lucrărilor.

 

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

ALERTĂ LA MEDIAȘ! Scăpări de gaze pe strada Ighișului!

IPJ SIBIU informează: La această oră, traficul rutier este...

Mediașul îmbracă haine de sărbătoare: Trei zile de concerte, tradiții și distracție la „Zilele Mediașului”

Municipiul Mediaș se pregătește să devină epicentrul distracției și...

Din aceeași categorie

Categorii populare