ATENȚIE! Lucrări la rețeaua de apă pe Aleea Streiu!

Apă Canal Sibiu SA anunță că în perioada 14 octombrie – 18 octombrie 2019, vor fi executate lucrări de înlocuire a unui tronson de conductă Dn 600, pe Aleea Streiu din municipiul Sibiu.


Luni, 14 octombrie a.c., între orele 08:00 – 20:00, se va întrerupe furnizarea apei potabile pentru blocurile nr. 55, 57, 59 din str. Rahovei și blocurile nr. 6, 8, 10 și 14 (bl. Y) de pe Aleea Seviș. Reprezentanții societății recomandă consumatorilor să-și asigure rezervele necesare de apă potabilă. Apă Canal Sibiu SA va pune la dispoziție apă de utilizare menajeră, prin intermediul unei autospeciale ce va staționa pe Aleea Seviș, la blocurile ”Y”.

IMPORTANT: Pe durata lucrărilor (14 – 18.10.2019), în funcție de consumul din rețea, pot apărea fluctuații ale presiunii și modificări ale turbidității apei furnizate, pentru abonații din zona bulevardului Mihai Viteazul, a străzilor Oștirii, Nicolae Iorga, Rahovei, în cartierul Vasile Aaron, precum și în localitatea Șelimbăr, zona Doamna Stanca și cartierul Tineretului.

*Lucrarea este absolut necesară pentru înnoirea infrastructurii de transport apă din zonă care, în ultimii ani, a generat numeroase avarii cauzate de vechimea conductelor, cei mai afectați fiind locuitorii blocurilor de pe Aleea Streiu.

Relații suplimentare pot fi obținute la Dispecerat, tel. 0269/222.777, telverde 08008.202.202.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Europa a cântat și a dansat astăzi la Sibiu! Junii, în prim-plan!

Într-o atmosferă vibrantă, sibienii au fost alături de Junii...

Tălmăcean ajuns în spatele gratiilor pentru că își făcuse obicei din… hoție!

La data de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul...

Secretul din spatele pozelor de pe pereții bunicilor: Ce ascundeau, de fapt, țăranii sibieni în hainele de sărbătoare?

În spatele fiecărei fotografii alb-negru, îngălbenite de timp și...

Alte articole

Pas important spre independență energetică, la Sadu! Proiect dedicat Școlii „Samuil Micu”

Acoperișul clădirii Școlii „Samuil Micu” din Sadu a devenit...

Accident cu victimă pe o stradă intens circulată din Mediaș

Polițiștii rutieri intervin chiar acum la un accident de...

Sibiul urcă Drapele României și UE pe Creasta Făgărașilor! Cum celebrează Consiliul Județean Sibiu celebrează Ziua Europei

Consiliul Județean Sibiu, prin instituțiile subordonate, marchează Ziua Europei...

Alexandru Petrescu (ASF): Educația financiară devine prioritate globală

Educația financiară a devenit o prioritate globală pe fondul...

Noutăți la Shopping City Sibiu: Brandul local Mobila ABC deschide un nou magazin în zona parcului comercial

Shopping City Sibiu își consolidează poziția de principală destinație...

Două concerte dedicate Zilei Europei, la Sibiu și Deva

Summitul Muzical European deschide luna mai prin două concerte...

Din aceeași categorie

Categorii populare