De ce vrea PNL regionalizare? Raspunde Klaus Iohannis

În urma cu putin timp, în cadrul unei emisiuni la Antena 3, primarul Sibiului a explicat de ce vrea PNL regionalizarea.

 „Dorim modernizarea administraţiei din România, să aducem decizia mai aproape de cetăţean. Vrem regionalizarea pentru a provoca dezvoltarea şi crearea locurilor de muncă. Şi atunci se va cunoaşte regionalizarea şi în buzunarul omului simplu”, a explicat Iohannis.

Totodată, acesta a mărturisit: „Aştept un set de criterii clare. Trebuie să existe o discuţie aplicată, a unor persoane bine informate”, lăsând să se înţeleagă că proiectul prezentat de Liviu Dragnea pe această temă nu a constituit obiectul unei consultări fireşti cu partenerii din USL.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

Pietrele și… poveștile lor vin să fascineze Sibiul!

„Nu orice piatră este doar o piatră!" În perioada...

Din aceeași categorie

Categorii populare