Fostul director al Brukenthalului, implicat în căutările copilașului dispărut de la Sebeșu de Jos

„Împreună suntem mai puternici!
M-am bucurat astăzi, dacă se poate spune așa, să văd alături de autoritățile statului, oameni din Sebeșu de Jos, din satele din jur și din Sibiu care au venit să dea o mână de ajutor, să meargă și să caute și ei.
Suferim de bani, de crize, de reforme însă cred că nu suferim de empatie și implicare socială, cel puțin acum!
Și mâine după masă ne întoarcem la căutări!
Spor autorităților care fac tot posibilul să il găsească pe micuțul Toma Alexandru și în timp de oameni!
Doamne ajută!”
 Un mesaj care NU POATE FI TRECUT CU VEDEREA! Un mesaj care ne spune ceva care ne dă o uriașă lecție de omenie. din partea omului d ecultură ALEXANDRU CONSTANTIN CHITUȚĂ- da, cu majuscule, fostul director al Muzeului Național Brukenthal. DA. Exact așa: domnia sa a ales să se alăture echipajelor care de aproape două zile caută copilașul dispărut din Sebeșu de Jos!
 JOS PĂLĂRIA, domnule Chituță și… să aveți izbândă, să găsiți micuțul!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

NEVOIE DE CULTURĂ?! DA! Sesiune de informare Europa Creativă – Finanțări pentru proiecte culturale

Sunteți artist, lucrați într-o organizație culturală sau vreți să...

Muzeul ASTRA Sibiu, parteneriat cu Palatul Principilor din Alba Iulia în proiectul „Artă și Mister”

Centrul Cultural Palatul Principilor din Alba Iulia împreună cu...

Din aceeași categorie

Categorii populare