Mesajul primarului Astrid Cora Fodor cu ocazia deschiderii noului an școlar

A sunat, din nou, clopoțelul! Simpatic și nerăbdător, chemând la… CARTE! Simplu: pentru că școala ni-i temelie!

 

„Dragi elevi, la începutul unui nou an școlar vă transmit un mesaj de motivare din partea administrației orașului, cea care răspunde pentru condițiile din clădirile în care faceți cursuri. Sper să vă bucurați de toate îmbunătățirile pe care le-am făcut în sălile de clasă și în curțile școlilor pentru ca voi să aveți condiții bune de studiu. În egală măsură, ca în fiecare an, suntem pregătiți să premiem rezultatele bune la învățătură și performanța la olimpiade. De voi depinde să profitați de toate acestea pentru a vă pregăti cât mai bine pentru un viitor care o să vă provoace din toate punctele de vedere. Spor la învățătură!

Stimați părinți, în Primăria Sibiu aveți un partener, unul care investește în educația copiilor, la fel ca dumnevoastră. Am reușit în ultimii ani să creștem confortul și siguranța în școli și nu ne oprim aici. În unele școli sunt în desfășurare lucrări mari de extindere și modernizare a clădirilor care vor continua și în timpul anului școlar. În ciuda disconfortului temporar, știu că veți înțelege că rezultatul final va merita și va fi în folosul copiilor.

Stimați profesori, mult succes în noul an care vă va aduce multe provocări, dar și multe satisfacții, pentru că elevii sibieni au dovedit că sunt printre cei mai buni din țară!”

Astrid Cora Fodor
Primarul Municipiului Sibiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Europa a cântat și a dansat astăzi la Sibiu! Junii, în prim-plan!

Într-o atmosferă vibrantă, sibienii au fost alături de Junii...

Tălmăcean ajuns în spatele gratiilor pentru că își făcuse obicei din… hoție!

La data de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul...

Secretul din spatele pozelor de pe pereții bunicilor: Ce ascundeau, de fapt, țăranii sibieni în hainele de sărbătoare?

În spatele fiecărei fotografii alb-negru, îngălbenite de timp și...

Alte articole

Pas important spre independență energetică, la Sadu! Proiect dedicat Școlii „Samuil Micu”

Acoperișul clădirii Școlii „Samuil Micu” din Sadu a devenit...

Accident cu victimă pe o stradă intens circulată din Mediaș

Polițiștii rutieri intervin chiar acum la un accident de...

Sibiul urcă Drapele României și UE pe Creasta Făgărașilor! Cum celebrează Consiliul Județean Sibiu celebrează Ziua Europei

Consiliul Județean Sibiu, prin instituțiile subordonate, marchează Ziua Europei...

Alexandru Petrescu (ASF): Educația financiară devine prioritate globală

Educația financiară a devenit o prioritate globală pe fondul...

Noutăți la Shopping City Sibiu: Brandul local Mobila ABC deschide un nou magazin în zona parcului comercial

Shopping City Sibiu își consolidează poziția de principală destinație...

Două concerte dedicate Zilei Europei, la Sibiu și Deva

Summitul Muzical European deschide luna mai prin două concerte...

Din aceeași categorie

Categorii populare