3 în 1: Conducea un moped neînmatriculat, fără să dețină permis de conducere și în stare de ebrietate!

În cusul zilei de 12 septembrie, în cadrul activităților specifice desfășurate în trafic, polițiștii rutieri au oprit pentru control în trafic un bărbat care conducea pe DN7, în localitatea Tălmaciu, un moped.

 

În urma verificărilor specifice, polițiștii rutieri au constatat faptul că mopedul era neînmatriculat/neînregistrat, iar bărbatul care îl conducea, un localnic în vârstă de 44 de ani, nu deținea permis de conducere și se afla sub influența băuturilor alcoolice – 0,45 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Ca urmare, cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea pe drumurile publice a unui vehicul fără permis de conducere (art. 335 alin. 1 Cod Penal), punerea în circulație sau conducerea unui vehicul neînmatriculat (art. 334 alin. 1 Cod Penal) și conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe (art. 336 alin. 1 Cod Penal).

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Europa a cântat și a dansat astăzi la Sibiu! Junii, în prim-plan!

Într-o atmosferă vibrantă, sibienii au fost alături de Junii...

Tălmăcean ajuns în spatele gratiilor pentru că își făcuse obicei din… hoție!

La data de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul...

Secretul din spatele pozelor de pe pereții bunicilor: Ce ascundeau, de fapt, țăranii sibieni în hainele de sărbătoare?

În spatele fiecărei fotografii alb-negru, îngălbenite de timp și...

Alte articole

Pas important spre independență energetică, la Sadu! Proiect dedicat Școlii „Samuil Micu”

Acoperișul clădirii Școlii „Samuil Micu” din Sadu a devenit...

Accident cu victimă pe o stradă intens circulată din Mediaș

Polițiștii rutieri intervin chiar acum la un accident de...

Sibiul urcă Drapele României și UE pe Creasta Făgărașilor! Cum celebrează Consiliul Județean Sibiu celebrează Ziua Europei

Consiliul Județean Sibiu, prin instituțiile subordonate, marchează Ziua Europei...

Alexandru Petrescu (ASF): Educația financiară devine prioritate globală

Educația financiară a devenit o prioritate globală pe fondul...

Noutăți la Shopping City Sibiu: Brandul local Mobila ABC deschide un nou magazin în zona parcului comercial

Shopping City Sibiu își consolidează poziția de principală destinație...

Două concerte dedicate Zilei Europei, la Sibiu și Deva

Summitul Muzical European deschide luna mai prin două concerte...

Din aceeași categorie

Categorii populare