DAWN WAY, sâmbătă seară la Studioul CAVAS

Sâmbătă seară (4 februarie), de la orele 20.00, sunteți invitați la spectacol. Studioul de Artă Teatrală Sibiu vă așteaptă la spectacolul DAWN WAY.

O succesiune de scene diferite, dar care se focusează asupra unui singur element, ce devine nucleul acțiunilor: un accident rutier neobișnuit – o creatură cu aripi este lovită.

Părerile sunt întotdeauna diferite, nimeni nu poate defini ființa lovită: e un porc, un mutant, un om? Indiferent de opinii, personajele tratează accidentul cu superficialitate. Acestea se concentrează pe propriile lor probleme, se îndepărtează de umanitate, preocupându-se de propria bunăstare.

Piesa oferă un prilej de cugetare, fiind un imbold spre contemplare. Apare întrebarea legată de moralitate: să ajuți sau să scapi cât mai repede, fără a fi văzut de nimeni?

Spectacolul îndeamnă la o retrospectivă asupra propriului suflet și moralități. Omul contemporan, portretizat în spectacol își pune întrebări, dar nu caută și nici nu oferă răspunsuri. Spectacolul dispune de o puternică încărcătură emoțională, dar și de momente comice, fiind o posibilă oglindă a zilelor noastre.

REGIA: Veronica și Cătălin Pătru
SCENOGRAFIE ȘI VIDEO: Andrei Cozlac
COREGRAFIA: Andriana Bârză
LIGHT DESIGN: Dorin Părău
TRADUCEREA: Elvira Rîmbu
ÎN DISTRIBUȚIE: Vlad Bînzoiu, Șerban Chitțu, Ioana Cosma, Vlad Ianuș, Oana Marin, Alexandra Mihalache, Andreea Moșoiu, Daniel Nuță, Teodora Daiana Păcurar, Fabiola Petri, Valeriu Stelian Iarca, Claudiu Urse, Ștefan Tunsoiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Europa a cântat și a dansat astăzi la Sibiu! Junii, în prim-plan!

Într-o atmosferă vibrantă, sibienii au fost alături de Junii...

Tălmăcean ajuns în spatele gratiilor pentru că își făcuse obicei din… hoție!

La data de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul...

Secretul din spatele pozelor de pe pereții bunicilor: Ce ascundeau, de fapt, țăranii sibieni în hainele de sărbătoare?

În spatele fiecărei fotografii alb-negru, îngălbenite de timp și...

Alte articole

Pas important spre independență energetică, la Sadu! Proiect dedicat Școlii „Samuil Micu”

Acoperișul clădirii Școlii „Samuil Micu” din Sadu a devenit...

Accident cu victimă pe o stradă intens circulată din Mediaș

Polițiștii rutieri intervin chiar acum la un accident de...

Sibiul urcă Drapele României și UE pe Creasta Făgărașilor! Cum celebrează Consiliul Județean Sibiu celebrează Ziua Europei

Consiliul Județean Sibiu, prin instituțiile subordonate, marchează Ziua Europei...

Alexandru Petrescu (ASF): Educația financiară devine prioritate globală

Educația financiară a devenit o prioritate globală pe fondul...

Noutăți la Shopping City Sibiu: Brandul local Mobila ABC deschide un nou magazin în zona parcului comercial

Shopping City Sibiu își consolidează poziția de principală destinație...

Două concerte dedicate Zilei Europei, la Sibiu și Deva

Summitul Muzical European deschide luna mai prin două concerte...

Din aceeași categorie

Categorii populare