MAI APROAPE DE CETĂȚENI: Porți deschise la Primăria și SVSU Tîrnava

Comuna Tîrnava organizează pentru a patra oară consecutiv „Ziua Porților Deschise la Primăria și SVSU Tîrnava“, eveniment care își propune ca de fiecare dată. să aducă mai aproape de cetățeni întreaga activitate desfăşurată de administrația comunei.

 

Acţiunea cuprinde un tur al primăriei, cei prezenți având ocazia să viziteze birourile edilior și să stea de vorbă cu aceștia, să le adreseze întrebări, sau chiar să se fotografieze împreună.

Potrivit unui anuț oficial, vizitatorilor le este prezentat și sediul Serviciului Voluntar pentru Situații de Urgență, în cadrul căruia cei 26 de pompieri voluntari vor explica ce înseamnă acest proiect pentru comună și pentru oameni, ce face mai exact SVSU în cazuri de urgență și ce fel de situații au fost întâmpinate până în prezent.

 

Evenimentul are loc vineri, 25 mai, în intervalul orar 10:00-14:00, fiind destinat tuturor categoriilor de vârstă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Europa a cântat și a dansat astăzi la Sibiu! Junii, în prim-plan!

Într-o atmosferă vibrantă, sibienii au fost alături de Junii...

Tălmăcean ajuns în spatele gratiilor pentru că își făcuse obicei din… hoție!

La data de 07 mai a.c., polițiștii din cadrul...

Secretul din spatele pozelor de pe pereții bunicilor: Ce ascundeau, de fapt, țăranii sibieni în hainele de sărbătoare?

În spatele fiecărei fotografii alb-negru, îngălbenite de timp și...

Alte articole

Pas important spre independență energetică, la Sadu! Proiect dedicat Școlii „Samuil Micu”

Acoperișul clădirii Școlii „Samuil Micu” din Sadu a devenit...

Accident cu victimă pe o stradă intens circulată din Mediaș

Polițiștii rutieri intervin chiar acum la un accident de...

Sibiul urcă Drapele României și UE pe Creasta Făgărașilor! Cum celebrează Consiliul Județean Sibiu celebrează Ziua Europei

Consiliul Județean Sibiu, prin instituțiile subordonate, marchează Ziua Europei...

Alexandru Petrescu (ASF): Educația financiară devine prioritate globală

Educația financiară a devenit o prioritate globală pe fondul...

Noutăți la Shopping City Sibiu: Brandul local Mobila ABC deschide un nou magazin în zona parcului comercial

Shopping City Sibiu își consolidează poziția de principală destinație...

Două concerte dedicate Zilei Europei, la Sibiu și Deva

Summitul Muzical European deschide luna mai prin două concerte...

Din aceeași categorie

Categorii populare