Oamenii faini din COPȘA MICĂ, în frunte cu primarul și viceprimarul, mobilizare exemplară pentru căutarea copilașului dispărut din Sebeșu de Jos

Așa cum v-am informat cu puțin timp în urmă, din fericire, pperațiunea de căutare a băiețelului în vârstă de 5 ani, dispărut în zona Sebeșu de Jos, s-a încheiat cu succes, copilul fiind găsit în siguranță. Misiunea a mobilizat importante forțe de intervenție și voluntari, iar identificarea minorului a fost posibilă cu sprijinul unui elicopter Salvamont dotat cu sistem de termoviziune, care a avut un rol esențial în desfășurarea căutărilor.

De apreciat în acest context, orașul Copșa Mică a fost prezent la această acțiune prin participarea primarului și viceprimarului orașului Copșa Mică, a voluntarilor SVSU Copșa Mică, a polițiștilor voluntari din cadrul Poliției Naționale și Poliției Locale, precum și a angajaților Primăriei Copșa Mică, care au sprijinit intervenția din teren alături de autoritățile implicate în această amplă misiune.
„Transmitem mulțumiri tuturor instituțiilor, salvatorilor și voluntarilor care au acționat cu profesionalism, solidaritate și promptitudine. Cel mai important este faptul că băiețelul a fost găsit în viață și este în siguranță”, transmie administrația din Copșa Mică.
Într-adevăr, mobilizare exemplară, omenie și… spirit civic! FELICITĂRI!!!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

NEVOIE DE CULTURĂ?! DA! Sesiune de informare Europa Creativă – Finanțări pentru proiecte culturale

Sunteți artist, lucrați într-o organizație culturală sau vreți să...

Muzeul ASTRA Sibiu, parteneriat cu Palatul Principilor din Alba Iulia în proiectul „Artă și Mister”

Centrul Cultural Palatul Principilor din Alba Iulia împreună cu...

Din aceeași categorie

Categorii populare