Sibiul înflorește! La propriu!

„Dacă anul trecut am împodobit pentru prima dată podul de la Piața Cibin, Podul Neculce și zona magazinului Dumbrava cu astfel de flori, anul acesta premiera este Podul Gării.
În câteva săptămâni vor crește bogat și vor da culoare zonei.

Mușcatele sunt deja puse și pe Podul Neculce, în Piața Unirii și pe str. Bâlea. Ghivece cu diverse flori înfrumusețează deja și Podul Minciunilor, strada Cetății, Piața Mare și Piața Mică”.
Anunșul entuziast și… totodată inspirațional pentru altecomunități vine din partea Primăriei Municipiului Sibiu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele articole

Alte articole

Pietrele și… poveștile lor vin să fascineze Sibiul!

„Nu orice piatră este doar o piatră!" În perioada...

Din aceeași categorie

Categorii populare